Kdo jsme

Mgr. Helena Lánská

„Poznat vlastní smysl života je to nejcennější, neb pak ho můžeme smysluplně naplnit a zároveň ho žít v radosti. Býti součástí života dětí vnímám jako poslání, které vyžaduje nutnou dávku zodpovědnosti a pokory. Zcela mě uchvacuje dokonalá jedinečnost každého dítěte, kterou je třeba citlivě rozvíjet, chránit a s úctou a důvěrou podporovat. Montessori pedagogika mi otevřela dveře do světa, kde hlavním principem je svoboda, úcta a respektující přístup, což souzní s mým přesvědčením.“

Vystudovala pedagogiku pro 2. stupeň ZŠ a diplomový kurz Montessori pro práci s dětmi 6 – 12 let. Nyní je učitelkou/ průvodkyní pro 2. a 3. trojročí, též pracuje s dětmi 1.trojročí. 

Pavel Patřičný

Už jako student sbíral dovednosti jako obchodník, dvě zaměstnání ho přesvědčila, že jeho osud je freelancer. Tam, kde působil byl nejlepším obchodníkem, nedá si pokoj, dokud nedosáhne na úspěch. Umí získat peníze i na to, co by jiní ani nezkoušeli. Životní zkušenosti zúročuje ve světě investičních nemovitostí.

Muž s řečnickými dovednostmi, talentem na kombinování obchodních a investičních příležitostí. Duše s potřebou pomáhat druhým a sdílet zkušenosti i zdroje.

Je poučeným Montessori rodičem, jelikož jeho děti už 13 let navštěvují Montessori systém. Je zakladatelem tohoto neziskového projektu podporujícího přirozenou výchovu dětí ve školkách a školách. Realista se zájmem o jemnohmotnou povahu světa a vesmíru.

Moto: „Každý může žít své poslání.“